Pieśni Czarownic I PREMIERA

_MG_5150_11

 

 

Pieśń Czarownic | spektakl

Malina Prześluga

Koprodukcja: Teatr Polski w Poznaniu, KontenerART

Premiera: 18 maja 2017

Reżyseria: Michał Buszewicz, Ewa Łowżył, Zbigniew Łowżył

Libretto: Malina Prześluga

Dramaturgia: Michał Buszewicz

Kompozycja muzyczna: Zbigniew Łowżył, Patryk Lichota, Malwina Paszek

Przestrzeń, kostiumy: Ewa Łowżył

Muzycy: Ida Łowżył, Patryk Lichota, Mieszko Łowżył

Chór pod batutą: Joanny Sykulskiej

Koordynatorka produkcji: Sandra Lewandowska

Inspicjentka: Agnieszka Misiewicz

Współpraca kuratorska: Agata Siwiak

Obsada: Teresa Kwiatkowska, Małgorzata Peczyńska, Ewa Szumska, Katarzyna Węglicka oraz Chór Czarownic

Chór Czarownic: Halszka Bobkiewicz, Anna Dulny-Leszczyńska, Ewa Dymek, Karolina Górska, Hanna Górnicka-Holeczek, Karola Jankowiak, Kamila Kaczmarek, Kornelia Kondracka, Dorota Kurkowicz, Ida Łowżył, Ewa Łowżył, Monika Marczak, Anka Płońska, Magdalena Sambor Reichardt, Marta Rutkowska, Marta Sękowska-Kulińska, Aleksandra Sołtysiak-Łuczak, Helena Urban, Anna Zdebska

 

Bilety:
normalny: 50 zł
ulgowy: 40 zł


W ramach zeszłorocznej edycji Spotkań Teatralnych „Bliscy Nieznajomi” / WSPÓLNOTA, został zrealizowany koncert dedykowany wydarzeniom z 1511 roku, kiedy na poznańskim Chwaliszewie, w wyniku ludowych oskarżeń, dokonano samosądu – spalenia pierwszej w Polsce kobiety. Twórcy przedsięwzięcia (akcję społeczną dotyczącą przywrócenia pamięci tej historii zainicjowała artystka i aktywistka Ewa Łowżył, libretto stworzyła Malina Prześluga, autorem koncepcji muzycznej był Zbigniew Łowżył) pisali: „Projektu nie traktujemy jako okazji, by bić się w pierś za dawne zaślepienie i okrucieństwo sprzed pięciuset lat. To próba skonfrontowania ze sobą historii i ludowych zabobonów z teraźniejszością, w której okrucieństwo może objawiać się w subtelniejszym wydaniu, ale wciąż jest obecne. To także moment zatrzymania i przyjrzenia się sobie nawzajem – naszej kulturze, odmienności, naszym codziennym dziwactwom i obsesjom”. Koncert spotkał się ze znakomitym przyjęciem, a tworzący go kolektyw już po festiwalu regularnie występował podczas  protestów i Strajków Kobiet, zajmując stanowisko w obronie ich praw.

Dziesiątą  – jubileuszową – edycję Spotkań Teatralnych „Bliscy Nieznajomi” / HISTORIE OSOBISTE otworzy premiera pełnowymiarowego przedstawienia muzycznego,  bazującego na materiale zeszłorocznego koncertu, które wejdzie do repertuaru Teatru Polskiego w Poznaniu. Za reżyserię będzie odpowiadał zespół twórców, w skład którego wejdą Ewa i Zbigniew Łowżyłowie, a także Michał Buszewicz. W przedstawieniu wezmą udział aktorki Teatru Polskiego w Poznaniu, chór pod batutą Joanny Sykulskiej i muzycy – Patryk Lichota i Mieszko Łowżył.