26 maja 2015 (wtorek), godz. 19.30 Malarnia

Debatę poprowadzą: Iwona Chmura-Rutkowska i Agnieszka Gajewska z Interdyscyplinarnego Centrum Badań Płci Kulturowej i Tożsamości Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

W rozmowie udział wezmą: Alicja Długołęcka, Inga Iwasiów, Joanna Krakowska.

Podczas debaty zostanie poruszona tematyka kobiecej erotyki: kobiet jako podmiotów pożądających, kobiecych fantazji erotycznych, świadomości oraz edukacji seksualnej dziewcząt i kobiet, mitów i seksualności kobiet z niepełnosprawnościami, sex shopów i pornografii dla kobiet. W centrum zainteresowania znajdą się również reprezentacje kulturowe erotyzmu kobiet w teatrze, w powieściach, podręcznikach i poradnikach, także w kontekście rewolucji obyczajowej, która rozpoczęła się w PRL. Nie zabraknie wątków poświęconych pożądaniu, przekraczającym ramy orientacji psychoseksualnych, dotyczących sposobów pisania o kobietach pożądających oraz o wątkach erotycznych w opracowaniach naukowych i krytycznych.

interdyscyplinarne logo

 

Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona.

 

Alicja Długołęcka, edukatorka seksualna, seksuolożka, propagatorka zdrowia seksualnego. Autorka wielu publikacji, podręczników i książek, m.in.: Seks na wysokich obcasach, Kiedy kobieta kocha kobietę… Album relacji, Zwykła książka o tym, skąd się biorą dzieci.

Inga Iwasiów, profesorka literaturoznawstwa, krytyczka literacka, pisarka, pracuje na Uniwersytecie Szczecińskim. Wydana niedawno powieść erotyczna W powietrzu to prowokująca do dyskusji satyra obyczajowa. Opublikowała m.in. powieściowy dyptyk: Bambino (finał Nike 2008), Ku słońcu oraz powieść Na krótko, a także opowiadania Smaki i dotyki.
Joanna Krakowska, pracuje w Instytucie Sztuki PAN, wicenaczelna miesięcznika „Dialog”. Autorka monografii Mikołajska. Teatr i PRL, współautorka (z Krystyną Duniec) książek: Soc i sex. Diagnozy teatralne i nieteatralne (nagrodzonej w konkursie Fundacji Kultury) i Soc, sex i historia (2014).