Pierwszy dzień VIII Spotkań Teatralnych Bliscy Nieznajomi za nami!

W dniach 26-31 maja w Teatrze Polskim w Poznaniu odbywa się już ósma edycja Festiwalu Bliscy Nieznajomi, której tym razem przyświeca idiom „One”.

Na otwarciu VIII Spotkań Teatralnych wystąpił zespół folkowy Same Suki, prezentujący nowoczesną, niekonwencjonalną odsłonę akustycznej muzyki tradycyjnej. Po koncercie przenieśliśmy się wraz z Interdyscyplinarnym Centrum Badań Płci Kulturowej i Tożsamości Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w świat kobiecości.


fot. Marek Zakrzewski

Debata pod hasłem „Erotyka kobiet” dotyczyła problemów związanych z szeroko rozumianą kobiecością i erotyką kobiet. Iwona Chmura-Rutkowska i Agnieszka Gajewska rozmawiały z Alicją Długołęcka, Ingą Iwasiów oraz Joanną Krakowską m.in. o edukacji i tożsamości seksualnej, a także cielesności. Uczestniczki dyskusji wypowiadały się na podstawie własnych, wieloletnich doświadczeń – na polu teatralnym, naukowym oraz literackim.

W ten sposób zakończyliśmy pierwszy, niezwykle interesujący dzień Festiwalu. Od dziś do niedzieli zapraszamy na pięć spektakli. Jako pierwszy zaprezentujemy na Dużej Scenie o godzinie 19.00  spektakl Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, „Królowa Margot. wojna skończy się kiedyś” Tomasza Jękota i Wojciecha Farugi w reż. Wojciecha Farugi.

Do zobaczenia na Bliskich Nieznajomych!